Au schimbat liderul

490

Dacă la Rovinari derby-ul gorjean din liga a 3-a a adus o ploaie de goluri și un rezultat de egalitate, surpriza rundei în seria a IV-a a venit de la Sebiș, acolo unde liderul a fost învins de Minerul Motru, rezultat care a dus la o rocadă în fruntea clasamentului. Echipa condusă de Claudiu Mocioi a realizat un rezultat foarte bun învingând cu 1-0 în deplasare pe Național Sebiș, lider al seriei până sâmbătă. Reușita motrenilor a fost semnată de Stoenac, jucător care a înscris în minutul 26.
Pe stadionul “Tineretului” din Rovinari s-au înscris nu mai puțin de șase goluri pentru o remiză spectaculoasă între Pandurii II și Știința Turceni. Oaspeții au deschis scorul prin Tudorache în finalul primei reprize, dar Pandurii II a înscris de trei ori în doar 8 minute, în intervalul dintre minutele 65 și 73 marcând Trifu, Mărgărit și Shamsin. Nu a fost suficient pentru un succes al pandurilor mici, asta pentru că oaspeții au revenit și ei foarte repede cu un gol al lui Butoi din penalti, în minutul 77, și altul înscris de Savu cu 10 minute înainte de final.