Cocină, patru reușite pentru Pandurii II

464

Înainte ca tragedia din „Groapă” să amâne toate meciurile din Liga a 2-a și a 3-a din România, vineri după-amiază, la Rovinari, în meciul pe care Pandurii II l-a disputat în compania celor de la ACSO Filiași în cadrul etapei a 26-a a seriei a IV-a din Liga a 3-a, Constantin Cocină a înscris de patru ori în victoria cu 5-0 a echipei gorjene. Cocină a realizat un hattrick pur înscriind trei goluri consecutive în prima repriză, în minutele 19, 26 și 34, și a închis tabela în minutul 81 după ce marcase și Dănăricu un gol, în minutul 51. În urma rezultatelor acestei runde, din care două meciuri au fost amânate, Pandurii II a urcat pe locul 6 în clasament. Minerul Motru a stat în această rundă și ocupă penultimul loc în clasament, fiind la doar două puncte de ultima poziție, singura retrogradantă din seria a IV-a a Ligii a 3-a.