Gilortul profită de eşecul Petrolului

Formaţia Gilortul Târgu Cărbuneşti şi-a mărit avansul în Liga 4. Formaţia lui Alex Avrămescu s-a impus în deplasarea de la Cruşeţ, scor 0-2, şi a profitat de pasul greşit făcut de Petrolul Bustuchin. Echipa lui Cosmin Frimu a suferit un eşec surprinzător pe terenul de la Rovinari, 2-1. Vulturii Fărcăşeşti nu a avut probleme în etapa a IX-a, rundă în care s-a impus lejer pe teren propriu cu formaţia din Bumbeşti Jiu, revenind astfel pe locul doi în clasament.Cel mai mare scor din weekend s-a înregistrat la Băleşti, unde fosta divizionară C a trecut cu 8-0 de “lanterna” Roşia de Amaradia.
Liga 4, Etapa 9
CS Internațional Bălești 8 – 0 AS Știința Flacăra Roșia de Amaradia
CS Vulturii Fărcășești 4 – 0 CS Parângul Bumbești-Jiu
AS Unirea Crușeț 0 – 2 CS Gilortul Târgu Cărbunești
AS Avântul Baia-de-Fier 1 – 3 AS Știința Hurezani
CS Novaci 0 – 3 ACS Știința Turceni
CS Jiul Rovinari 2016 2 – 1 CS Petrolul Bustuchin
AS Minerul II Mătăsari 1 – 3 FC Petrolul Țicleni
AS Viitorul Negomir 4 – 0 AS Petrolul Stoina
Clasament – Liga 4
Nume echipa M V E I G P A
1.CS Gilortul Târgu Cărbunești 9 8 1 0 22-7 25p +10
2.CS Vulturii Fărcășești 9 7 1 1 41-8 22p +7
3.CS Petrolul Bustuchin 9 7 0 2 31-8 21p +9
4.FC Petrolul Țicleni 9 7 0 2 22-13 21p +9
5.ACS Știința Turceni 9 6 2 1 33-9 20p +8
6.CS Internațional Bălești 9 6 0 3 29-11 18p +3
7.AS Unirea Crușeț 9 5 0 4 25-13 15p 0
8.CS Novaci 9 4 1 4 26-17 13p +1
9.AS Știința Hurezani 9 4 1 4 23-28 13p -2
10.CS Parângul Bumbești-Jiu 9 4 0 5 25-20 12p -3
11.CS Jiul Rovinari 2016 9 3 3 3 10-12 12p 0
12.AS Viitorul Negomir 9 3 1 5 22-24 10p -5
13.AS Avântul Baia-de-Fier 9 2 0 7 16-29 6p -9
14.AS Petrolul Stoina 9 1 0 8 5-28 3p -9
15.AS Minerul II Mătăsari 9 0 0 9 7-39 0p -12
16.Flacăra Roșia de Amaradia 9 0 0 9 4-75 0p -12
Liga 5, Etapa 11
AS Scoarța 0 – 0 AS Ştiinţa Drăguteşti
AS Energetica Tismana 4 – 1 AS Bradul Polovragi
AS Viitorul Cătunele 3 – 2 AS Viitorul Plopșoru
AS Triumful Borăscu 3 – 0 AS Unirea Bolboși
AS Foresta Văgiulești 7 – 1 CS Dumbrava Câlnic
AS Știința Godinești 5 – 1 AS Gilortul Bengești
AS Oltețul Alimpești 5 – 2 AS Aninoasa
AS Pandurii Bumbești Pițic 0 – 3 AS Unirea Dragotești
AS Dănești 4 – 2 AS Viitorul Brănești
Clasament – Liga 5
Nume echipa M V E I G P A
1.AS Triumful Borăscu 11 8 1 2 53-21 25p +7
2.AS Oltețul Alimpești 11 7 1 3 56-24 22p +7
3.AS Viitorul Plopșoru 11 7 1 3 30-19 22p +4
4.AS Știința Godinești 11 7 0 4 47-23 21p +6
5.AS Gilortul Bengești 11 6 3 2 26-12 21p +3
6.AS Unirea Bolboși 11 6 3 2 31-22 21p +3
7.AS Scoarța 11 5 3 3 22-16 18p 0
8.AS Viitorul Brănești 11 6 0 5 29-28 18p +3
9.AS Ştiinţa Drăguteşti 11 5 2 4 36-20 17p +2
10.AS Unirea Dragotești 11 5 2 4 36-36 17p +2
11.AS Dănești 11 5 1 5 37-31 16p +1
12.AS Viitorul Cătunele 11 5 0 6 39-44 15p -3
13.AS Foresta Văgiulești 11 5 0 6 31-53 15p 0
14.AS Energetica Tismana 11 4 2 5 22-33 14p -4
15.AS Aninoasa 11 4 1 6 27-31 13p -2
16.AS Bradul Polovragi 11 3 0 8 21-38 9p -9
17.CS Dumbrava Câlnic 11 1 0 10 13-42 3p -15
18.AS Pandurii Bumbești Pițic 11 0 0 11 10-73 0p -15
Cătălin Pasăre

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here