Pandurii II, victorie cu o candidată la promovare

471

Echipa secundă a Pandurilor a reuşit un succes în primul meci disputat în 2017. Formaţia antrenată de Cristi Popescu s-a impus pe terenul de la Rovinari cu scorul de 2-1 în meciul cu ocupanta locului doi în seria a IV-a, CSM Şcolar Reşiţa. Din lotul gorjenilor au făcut parte şi opt jucători ai primei echipe care nu au intrat în vederea antrenorului Flavius Stoican pentru jocul cu Dinamo. Este vorba de portarul Laurenţiu Popescu şi jucătorii: Negrescu, Tătaru, Brînzan, Păcurar, Dănăricu, Mărgărit şi Dodoi. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 17 prin Keita, dar Pandurii 2 a reuşit egalarea până în pauză, Vodă marcând în minutul 37. Scorul final a fost stabilit în partea secundă de către Paul Păcurar (`68). Căpitan de echipă în acest joc, Păcurar a transformat un penalti. La meci a asistat şi antrenorul Flavius Stoican împreună cu secunzii primei echipe. Gorjenii ocupă locul 9 în clasament, având 6 victorii şi 8 înfrângeri.