Pandurii revin pe gazon

545

După ce a luat o pauză forțată în runda precedentă, formaţia Pandurii Târgu Jiu are o misiune grea, astăzi, în meciul de la Academica Clinceni. Trupa condusă de Adrian Bogoi joacă la echipa de pe locul 6, o formaţie cu moral bun, mai ales după ce a câştigat la Suceava în minutele de prelungire. Meciul este programat de la ora 15.00 şi nu va fi televizat. Până acum, în 2018, pandurii au bifat două victorii şi o înfrângere. “Întâlnim un adversar bun, o echipă formată din jucători tineri, mulţi veniţi de la Divizia A, de perspectivă, de la loturi naţionale de tineret. Ne ducem să practicăm un fotbal bun şi să ne întoarcem cu puncte. Nu mai vreau să comentez că am stat în etapa trecută, acestea au fost condiţiile, nu cred că se putea juca. Ne gândim acum doar la primul meci, cel mai important pentru noi, cel de la Clinceni. Meciul pleacă de la 0-0 şi echipa mai determinată va avea câştig de cauză. Nu poţi să pregăteşti meciul la egal, toate meciurile noi le pregătim pentru a le câştiga, dar vom vedea în urma jocului cu ce ne vom întoarce acasă”, a declarat antrenorul principal al echipei noastre.

Bunuri scoase la licitaţie
Site-ul oficial al Clubului Pandurii Târgu-Jiu a anunţat vânzarea la licitaţie a cotei de 23% din hotelul Mina, localizat în stațiunea montană Rânca. De asemenea, se doreşte vânzarea unui autoturism Ford Focus, a 3 autoturisme Volkswagen Passat, a unui microbuz Volkswagen Caravelle, a unui microbuz Volkswagen Crafter, a unui autoturism Mercedes, a unui autocar marca Jinlou şi a unui autoturism Dacia Duster. Pandurii se zbate în continuare să rămână pe linia de plutire, dar antrenorii şi fotbaliştii trebuie să-şi vadă de joc pentru a evita retrogradarea în eşalonul terţ. “Noi suntem pregătiţi, luăm fiecare meci în parte, pentru că atmosfera din lot depinde şi de rezultate. Eu nu mai vreau să vorbesc despre problemele financiare, să vorbească cei care sunt în conducerea clubului, eu vreau să discut doar de partea sportivă”, a declarat antrenorul Pandurilor, Adrian Bogoi.