Petrolul Ţicleni – ACSO Filiaşi, în Cupa României

720

S-au stabilit partidele din faza a doua a Cupei României. Meciurile se vor juca marţi, 14 august 2018, şi miercuri, 15 august 2018, cu începere de la ora 17:30. În conformitate cu formatul aprobat în şedinţa Comitetului de Urgenţă din 17 iulie 2018, în această etapă au intrat în competiţie cele 34 de câştigătoare ale fazei I şi 22 de echipe care au evoluat în ediţia precedentă a competiţiei Liga 3, urmând a se disputa un total de 28 de meciuri, într-o singură manşă, eliminatorie. Formaţia gorjeană Petrolul Ţicleni, singura echipă din judeţul nostru rămasă în competiţie, va da piept cu doljenii de la ACSO Filiaşi. În caz de egalitate după 90 de minute de joc, se vor disputa prelungiri și, dacă egalitatea va persista, se vor executa lovituri de departajare. Până în faza 16-imilor, echipa gazdă are obligația asigurării costurilor de organizare, cu excepția baremurilor de arbitraj care vor fi suportate în procente egale 50%-50% de către ambele echipe. Echipa gazdă are obligația de a achita baremul de arbitraj în întregime, echipa oaspete având obligația de a achita ulterior către clubul gazdă jumătate din valoare.