Piedică la Baloteşti

492

Deşi au dat de pământ cu liderul Sportul Snagov în ultimul meci disputat la Târgu-Jiu, pandurii nu au putut scoate nici măcar un rezultat de egalitate în faţă unei alte echipe ilfovene, CS Baloteşti. Vizitatorii au fost învinşi cu 2-1, într-un meci în care toate reuşitele s-au consemnat în prima jumătate de oră. Vasile Mihai a deschis scorul pentru gazde în minutul 10, după o acţiune individuală superbă, finalizată cu un şut la colţul lung. Echipa lui Adrian Bogoi a revenit în joc peste numai 3 minute, Nsiah aducând egalarea după o lovitură de colţ. Din nefericire, ilfovenii au stabilit scorul final prin Alexandru Stoica, lansat excelent de Ghiţă, care a scăpat singur cu Cotolan şi nu a greşit ţinta (`30). După acest succes, CS Baloteşti a acumulat 11 puncte, în timp ce Pandurii a rămas la cota 21. Următorul meci pentru formaţia noastră va avea loc tot în deplasare, la Luceafărul Oradea Pandurii în partida de sâmbătă: Mih. Cotolan – Brînzan (cpt.), Konate, Rob. Gheorghe, Raiciu, Vasilescu, Tudoran, D. Pîrvulescu, Trancă, Cenaj, Nsiah. Rezerve: Sălăjan – Almic, Măicăneanu, P. Popescu, Blejdea, Rob. Lică, Draca. Antrenor: Adrian Bogoi.