Pompieri gorjeni, pe podium la Cupa ASPR la tenis de masă

533

Doi pompieri gorjeni au urcat anul acesta pe podium la Cupa ASPR la tenis de masă. Etapa finală a competiţiei a fost organizată în perioada 16 – 17 iunie 2015, la Bistriţa.

Asociaţia Sportivă a Pompierilor din România a organizat zilele trecute Cupa A.S.P.R. – ediţia 2015 la Tenis de masă – faza finală pe I.G.S.U. Competiţia s-a desfăşurat la Sala Olimpică pentru Tenis de Masă „Grigore Bozga” din municipiul Bistriţa. Timp de două zile, peste 50 de pompieri militari de la inspectoratele județene pentru situații de urgență au concurat atât la formula de simplu, cât şi la cea de dublu. Concurenții au fost împărțiți pe categorii de vârstă, după cum urmează: sub 35 de ani, între 36 și 45 de ani și peste 45 de ani. La finalul competiției, cei mai buni au fost recompensați cu diplome și cupe, asigurate prin grija Asociației Sportive a Pompierilor din România. Gorjenii Alin Drăgan şi Radu Teică s-au clasat pe locul III la proba de dublu. Radu Teică a urcat pe a treia treaptă a podiumului şi la categoria 36 – 45 de ani. La proba de dublu, primul loc a fost ocupat de pompierii sălăjeni, Labo Alexandru și Fărcaș Dan, urmați de sucevenii Polocoșer Cristian și Gugieș Marius. La categoria sub 35 de ani, pe primul loc s-a clasat Labo Alexandru (ISU Sălaj), pe locul II Răducan Bogdan (ISU Dolj), iar pe locul III Ciurcă Sorin (ISU Mureș). La categoria 36 – 45 de ani, pe primul loc s-a clasat Păun Daniel (ISU București-Ilfov), iar pe locul II Polocoșer Cristian (ISU Suceava). La categoria peste 45 de ani, cei mai buni au fost: Migea Cornel (ISU Sibiu) – Locul I, Moldovan Ovidiu (ISU Maramureș) – Locul II și Olteanu Mihai (ISU Brasov) – Locul III.