Realitatea Gorjeana

Peste o sută de premii, acordate la Salonul de Pictură „ARTE MICI” 2018

 | 14 martie 2018, 00:00 | 0 comentarii | 

Juriul Salonului de Pictură „ARTE MICI” a deliberat, fiind acordate peste o sută de premii. În competiţie s-au înscris, anul acesta, 476 artiști din Australia, Spania, Serbia, Republica Moldova, Austria, SUA şi România cu peste 800 de lucrări de pictură.

Semnatura eletronica CertDigital

Organizatorilor Salonului de Pictură ARTE MICI li s-au alăturat SC MANINTER CAR SRL Motru “SC ENIASAN SRL Motru, Emytrans PtyLtd, din Australia şi Ct63hydraulics, din Australia, IPA-Regiunea 1 Gorj, Poliţia municipiului Motru, Postul de poliţie Slivileşti, Parohia Motru II, S.C. ANBITAS COMPROD SRL. Motru, SC DALIPRINT SRL-D Motru, cotidianul “GORJEANUL”, cotidianul “GAZETA DE SUD”, săptămânalul “OBIECTIV MEHEDINŢEAN”, săptămânalul “UNIVERSUL”, publicaţia “GAZETA DE MÂINE”, publicaţia “UNIVERSUL OLTENIEI”, Vasile Dudescu, Niki Claudiu Roşulescu, Teodor Dădălău şi poetul Nicolae Dragoş.
În urma deliberării juriului, premianții ediției din acest an sunt:
MARELE PREMIU „ARTE MICI”, acordat de SC MANINTER CAR SRL MOTRU
Silvia MURZACOV, Cahul – R. Moldova, 12 ani
ORDINUL „ARTE MICI”
Carmen PORUMBEL, Novaci, Gorj – România, 11 ani
PREMIUL I
[11-15 ani] Luxreţia TOMOIANU, Cahul – Republica Moldova, 15 ani
[7-10 ani] Iulia Teodora CRĂCIUNESCU, Târgu Jiu, Gorj – România, 10 ani
[3-6 ani] Anna KARGL, Enikelberg – Austria, 6 ani
PREMIUL II
[11-15 ani] Erica ANASTASII, Cahul – Republica Moldova, 15 ani
[7-10 ani] Alexandra Elena ŞTEFAN, Constanţa, Constanţa – România, 10 ani
[3-6 ani] Sofia IVAŞCU, Barcelona – Spania, 6 ani
PREMIUL III
[11-15 ani] Anastasia LÎJINA, Cahul – Republica Moldova, 13 ani
[7-10 ani] Xenia NICHIFOREAC, Cahul – Republica Moldova, 9 ani
[3-6 ani] Sara Maria ŞTIRBU, Drobeta Turnu Severin, Mehedinţi – România, 6 ani
Premiul UNIUNII ARTIŞTILOR PLASTICI, acordat de Traian Mârza – Cleopatra DUŢĂ, Novaci, Gorj – România, 6 ani
PREMIUL SPECIAL „ŢARA NOASTRĂ, CASA NOASTRĂ”, acordat de ROMANIAN COMMUNITY OF WA INC. Australia şi PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU- Ruxandra BARANOVSCHI, Perth WA – Australia, 9 ani- Catia Larisa CROITORU, Motru, Gorj – România, 12 ani
PREMIUL SPECIAL „DE FRANCHEŢE”, acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU – Maria Antonia ANIŢOIU, Buzău, Buzău – România, 6 ani
PREMIUL SPECIAL „NICOLAE PÂRVAN”, acordat de Poliţia municipiului Motru – Diana Andreea COJOCARU, Giurgiu, Giurgiu – România, 13 ani
PREMIUL SPECIAL „ATELIERE CULTURALE”, acordat de SC MANITER CAR SRL Motru – Ioan Mihail MUTU, Drobeta Turnu Severin, Mehedinţi – România, 10 ani
PREMIUL SPECIAL „SEMNE OLTENEŞTI”, acordat de IPA-Regiunea 1 Gorj- Alessia DIACONESCU, Novaci, Gorj – România, 7 ani
PREMIUL SPECIAL „EXPLOZIV ÎN PICTURĂ”, acordat de Publicaţia Gazeta de Mâine- Cristina ISAC, Cahul – Republica Moldova, 12 ani- PREMIUL SPECIAL „CURAJ ÎN ARTĂ”, acordat de SC MANINTER CAR SRL MOTRU- David IVANCEA, Motru, Gorj – România, 4 ani – PREMIUL SPECIAL „POVESTEA CULORII”, acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU- Antonia Maria MANOLE, Piteşti, Argeş – România, 7 ani
PREMIUL SPECIAL „AUREL POTCOVARU”, acordat de Poliţia municipiului Motru – Petruţa Maria BĂLUŢĂ, Crasna, Gorj – România, 11 ani – PREMIUL SPECIAL „(NON)CULORILE”, acordat de Casa de Cultură Motru – Alesia MANOLACHE, Comăneşti, Bacău – România, 6 ani
PREMIUL SPECIAL „POVEŞTI DESENATE”, acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU – Ionela-Daniela PARTENIE, Motru, Gorj – România, 12 ani
PREMIUL SPECIAL „CULORI PRIMARE DE ACASĂ”, acordat de DALIPRINT AND SALE SRL-D – Elizaveta SELEZNIOVA-ARABADJI, Cahul – Republica Moldova, 14 ani
PREMIUL SPECIAL „GORJEANUL TALENTAT”, acordat de Minodora Sucea (COTIDIANUL „GORJEANUL“) – Ioan Rareş TOMESCU, Novaci Gorj – România, 7 ani
PREMIUL SPECIAL „BUNA-VESTIRE”, acordat de FLORIN PREDA-DOCHINOIU – Andreea Francesca PALADE, Focşani, Vrancea – România, 13 ani
PREMIUL SPECIAL „CULORI PRIMARE OLTENEŞTI”, acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU- Anastasia RUDENCO, Cahul – R. Moldova, 15 ani
PREMIUL SPECIAL „PRIETENII ARTELOR”, acordat de SC MANITER CAR SRL – Alina GUSLICOVA, Cahul – R. Moldova, 13 ani
PREMIUL SPECIAL „PALETA FERMECATĂ”, acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU – Anastasia RADU, Cahul – R. Moldova, 15 ani
PREMIUL SPECIAL „LUMINĂ DIN CULOARE”, acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU – Anastasia PEREVERZEVA, Cahul – Republica Moldova, 13ani
PREMIUL SPECIAL DE „PAŞI ÎN ARTĂ”, acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU – Marina ROŞCA, Cahul – R. Moldova, 15 ani
PREMIUL SPECIAL „ZÂMBETUL COPILĂRIEI”, acordat de ROMANIAN COMMUNITY OF WA INC. Australia şi PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU – Laurielle EACOBUTA, Perth WA – Australia, 11 ani – Alina FURTUNĂ, Hînceşti – R. Moldova, 14 ani
PREMIUL SPECIAL „FARMECUL CULORILOR”, acordat de ROMANIAN COMMUNITY OF WA INC. Australia şi PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU – Alexandra Nicol TIŢA, Beverley – W Australia, 14 ani, Ana ŢENE, Giurgiu, Giurgiu – România, 6 ani
PREMIUL SPECIAL „VORBE PICTATE”, acordat de ANONIMII „ARTE MICI” – Ieremici MILOŞ (Jeremis Miloš), Deliblato – Serbia, 14 ani
PREMIUL SPECIAL „DE CULOARE”, acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU – Marko JOVANOVIC, Deliblato – Serbia, 13 ani
PREMIUL SPECIAL „CULORI ŞI CONTRASTE”, acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU – Dumitriţa Vîlcu, Hînceşti – R. Moldova, 13 ani
PREMIUL SPECIAL „MARIUS BUNESCU”, acordat de IPA Regiunea 1 Gorj – Ana Maria COSFERENŢ, Mătăsari, Gorj – România, 15 ani
PREMIUL SPECIAL „DE EXCLUSIVITATE”, acordat de ROMANIAN COMMUNITY OF WA INC. Australia şi PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU – Irene Georgiana TIŢA, Beverley – W Australia, 12 ani, David Felix GALBEN, Portimão – Portugalia, 7 ani
PREMIUL SPECIAL „PENELUL FERMECAT”, acordat de CASA DE CULTURĂ MOTRU – Bianca Georgiana COJOCARU, Bacău, Bacău – România, 13 ani
PREMIUL SPECIAL „FASCINAŢIE DE ÎNGER“, acordat de CASA DE CULTURĂ MOTRU – Andreea Gabriela PIŢIGOI, Focşani, Vrancea – România, 9 ani
PREMIUL SPECIAL „POEZIA CULORII”, acordat de CASA DE CULTURĂ MOTRU – Ariana GUBENCU, Hînceşti – R. Moldova, 14 ani
PREMIUL SPECIAL „DE ORIGINALITATE“, acordat de Niki Roşulescu – Andreea-Giulia DRAGĂ, Tismana, Gorj – România, 11 ani
PREMIUL SPECIAL „CULORI DE REZONANŢĂ”, acordat de IPA –Regiunea 1 Gorj – Cătălina NASTASE, Calarasi – R. Moldova, 15 ani
PREMIUL SPECIAL „TAINE VIZUALE”, acordat de Vasile Dudescu – Valeria Ştefania ŞTEFAN, Comăneşti, Bacău – România, 13 ani
PREMIUL SPECIAL „SIMFONIA CULORILOR”, acordat de Liviu Emanoil – Iris Andreea ALBU COJOCEA, Focşani, Vrancea – România, 7 ani
PREMIUL SPECIAL „SEMNE PE NISIP”, acordat de ROMANIAN COMMUNITY OF WA INC. Australia şi PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU – Jessica BĂCĂNARU, Munster, W Australia, 15 ani, Anastasia BARB, Târgu-Jiu, Gorj – România, 11 ani
PREMIUL SPECIAL „PATRIA DIN SUFLET”, acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU, Roxana ARNAUT, Cahul – R. Moldova, 14 ani
PREMIUL SPECIAL „CULORILE COPILĂRIEI”, acordat SC MANINTER CAR SRL MOTRU – Daria BERBECEL, Novaci Gorj – România, 11 ani
PREMIUL SPECIAL „GHEORGHE MARIN”, acordat de Florin Preda-Dochinoiu, Maria Iuliana DĂIANU, Novaci Gorj – România, 11 ani
PREMIUL SPECIAL „SURÂS DE ALBASTRU”, acordat de ALEXANDRA MACIAC, Iasmina-Mihaela CURELEA, Motru, Gorj – România, 12 ani
PREMIUL SPECIAL „PRIMĂVARA PICTURII ROMÂNEŞTI”, acordat de SC ENIASAN SRL MOTRU, Adriana-Ştefania CÂRSTEA, Poiana Lacului, Argeş – România, 6 ani
PREMIUL SPECIAL „CONSTANTIN BUNILĂ”, acordat de Florin Preda-Dochinoiu, Joshua GHIDU, Atlanta, Georgia – SUA, 11 ani
PREMIUL SPECIAL „PICĂTURĂ DE MARTIE”, acordat de SC ENIASAN SRL MOTRU – Bianca Victoria TITERLEA, Dr.Tr. Severin, Mehedinţi – România, 5 ani
PREMIUL SPECIAL „GHEORGHE (GEORGE) CHIROVICI”, acordat de ROMANIAN COMMUNITY OF WA INC. Australia şi SC MANINTER CAR SRL MOTRU – Georgiana LEBER, Perth WA – Australia, 5 ani, Denisa RĂDULESCU, Peştişani, Gorj – România, 13 ani
PREMIUL SPECIAL „TRAIAN DĂDĂLĂU”, acordat de PUBLICAŢIA „GAZETA DE MÂINE”, Alexandra-Elena DRAGNE, Giurgiu, Giurgiu – România, 6 ani
PREMIUL SPECIAL „MANIFESTĂRI PLASTICE”, acordat de SC ENIASAN SRL MOTRU, Arina DUDUŢĂ, Pelinia – R. Moldova, 13 ani
PREMIUL SPECIAL DE PRESĂ, acordat de ROMANIAN COMMUNITY OF WA INC. Australia şi PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU, Joshua EACOBUTA, Perth – Australia, 7 ani, Florin BUICAN, Costeşti, Argeş – România, 15 ani
PREMIUL SPECIAL „DE OPŢIUNE”, acordat de ROMANIAN COMMUNITY OF WA INC. Australia şi PRIMĂRIA MUN. MOTRU – Isaac Negrulj NOAH, Perth WA. – Australia, 7 ani – Lucia NICHIFOR, Madrid – Spania, 12 ani
PREMIUL SPECIAL „ARTE FRUMOASE”, acordat de SC MANINTER CAR SRL MOTRU – Nicoleta ANTONI, Călăraşi – R. Moldova, 8 ani
PREMIUL SPECIAL „MOTIVE OLTENEŞTI”, acordat de ROMANIAN COMMUNITY OF WA INC. Australia şi PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU – Raissa DUMA, Perth WA – Australia, 8 ani, Ana-Maria LUCHIAN, Orhei – Republica Moldova, 11 ani
PREMIUL SPECIAL „(NON)CULORILE”, acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU – Radu STOIAN, Galaţi, Galaţi – România, 9 ani
PREMIUL SPECIAL „DE REPREZENTARE”, acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU – Valentina Elena Suzana BIROU, Văgiuleşti, Gorj – România, 14 ani
PREMIUL SPECIAL „CROMATICA”, acordat de Nicolae DRAGOŞ – Adelina STURZA, Călăraşi – R. Moldova, 15 ani
PREMIUL SPECIAL „DE DEBUT”, acordat de SC MANINTER CAR SRL MOTRU – Andra-Ioana ARDELEANU, Comăneşti, Bacău – România, 9 ani
PREMIUL SPECIAL „DE IMPRESIE”, acordat de Nicolae DRAGOŞ – Nina PĂPUŞOI, Cahul – Republica Moldova
PREMIUL SPECIAL „FIGURATIV ÎN ARTĂ”, acordat de SC MANINTER CAR SRL MOTRU, Darius Andrei MAFTEI, Năvodari, Constanţa – România, 7 ani
PREMIUL SPECIAL „RELIEFURI PICTATE”, acordat de SC MANINTER CAR SRL MOTRU – Ioana COCONEŢU, Novaci, Gorj – România, 10 ani
PREMIUL SPECIAL „DE PATRIOTISM”, acordat de Liviu Emanoil – Ana-Maria CÂRSTEA, Poiana Lacului, Argeş – România, 12 ani
PREMIUL SPECIAL „VIZIUNI ŞI DISCURSURI”, acordat de SC ENIASAN SRL MOTRU, Laura-Maria TĂNASE, Mangalia, Constanţa – România, 10 ani
PREMIUL SPECIAL „CREATOR AUTENTIC”, acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU, Gabriela POSTOLACHI, Pelinia – R. Moldova, 13 ani
PREMIUL SPECIAL „PERIMETRU PLASTIC”, acordat de ROMANIAN COMMUNITY OF WA INC. Australia şi PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU – Caleb EACOBUTA, Perth – Australia, 10 ani, Ştefania RĂDUŢ, Albeşti, Constanţa – România, 8 ani
PREMIUL SPECIAL „TRADIŢII CULTURALE”, acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU – Delia DAN, Giurgiu, Giurgiu – România, 9 ani
PREMIUL SPECIAL „SUPRAFEŢE DE CULOARE”, acordat de SC MANINTER CAR SRL MOTRU – Izabela-Elena MÂNZU, Târgu Jiu, Gorj – România, 9 ani
PREMIUL SPECIAL „SEMNE ŞI TONURI”, acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU – Bianca MORARU TOMA, Hînceşti – R. Moldova 11 ani
PREMIUL SPECIAL „JOC DECORATIV”, acordat de PAROHIA MOTRU II – Beniamin AXENTE, Mătăsari, Gorj – România, 10 ani
PREMIUL SPECIAL „IMPULSURI CROMATICE”, acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU, Dalia Elena VOICU, Constanţa, Constanţa – Romania, 10 ani
PREMIUL SPECIAL „GRAFISM ELEGANT”, acordat de SC MANINTER CAR SRL MOTRU, Vadim IVASIȘIN, Hînceşti, R. Moldova, 14 ani
PREMIUL SPECIAL „SUBIECT CROMATIC”, acordat de SC ENIASAN SRL MOTRU, Natasha Nicoleta MARTINYUK, Timişoara, Timiş – România, 7 ani
PREMIUL SPECIAL „EDIFICII şi EMOŢII”, acordat de SC MANINTER CAR SRL MOTRU – David Andrei BĂLAN, Motru, Gorj – România, 9 ani
PREMIUL SPECIAL „VOCAŢIE DE PICTOR”, acordat de SC ENIASAN SRL MOTRU – Maia Georgiana MIHĂILESCU, Reşiţa, Caraş Severin – România, 10 ani
PREMIUL SPECIAL „METAFORE AUXILIARE”, acordat de SC ENIASAN SRL MOTRU, Rareş LUŢĂ, Mătăsari, Gorj – România, 6 ani
PREMIUL SPECIAL „ARMONIE ŞI ECHILIBRU”, acordat de SC MANINTER CAR SRL MOTRU, Darya-Sara MATEI, Motru, Gorj – România, 9 ani
PREMIUL SPECIAL „CONTURURI şi CONTRASTE”, acordat de SC ENIASAN SRL MOTRU, Sara Mihaela LĂSCĂTEU, Tismana (Pocruia), Gorj – România, 3 ani
PREMIUL SPECIAL „PROIECŢII IMAGINARE”, acordat de SC ENIASAN SRL MOTRU, Andrei STANCIU, Piteşti, Argeş – România, 8 ani
PREMIUL SPECIAL „DE NOBLEŢE”, acordat de SC ENIASAN SRL MOTRU, Horia STELEA, Novaci, Gorj – România 7 ani
PREMIUL SPECIAL „CONVENŢII VIZUALE”, acordat de SC MANINTER CAR SRL MOTRU, Giulia Andreea ȚARFULEA, Novaci, Gorj – România, 10 ani
PREMIUL SPECIAL „SIMBOLURI DE LUMINĂ”, acordat de SC MANINTER CAR SRL MOTRU, Roxana-Ioana ADAM, Comăneşti, Bacău – România, 10 ani
PREMIUL SPECIAL „SENSIBILITĂŢI PICTURALE”, acordat de Teodor Dădălău – Drăghici Vladimir TUDOR, Târgu Jiu, Gorj – România, 7 ani
PREMIUL SPECIAL „CONCEPŢII SIMPLE”, acordat de ROMANIAN COMMUNITY OF WA INC. Australia şi PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU – Ştefan GRACE, Perth WA- Australia, 6 ani, Ana Maria COŞERIU, Comăneşti, Bacău – România, 10 ani
PREMIUL SPECIAL „OPTIMISM ŞI CREDINŢĂ”, acordat de Teodor Dădălău – Ana-Maria BRÂNDUŞOIU, Motru, Gorj – România, 9 ani
PREMIUL SPECIAL „VOLUME MODERNISTE”, acordat de IPA Regiunea 1 Gorj – Catinca Ioana DRĂGHICI, Târgu Jiu, Gorj – România, 8 ani
PREMIUL SPECIAL „LIMBAJUL FORMELOR”, acordat de IPA Regiunea 1 Gorj – Ayan Andrés COCH, Castellon – Spania, 7 ani
PREMIUL SPECIAL „ŢARĂ NATALĂ”, acordat de REMUS BUGA – Alexandra Maria DRAGOMIR, Crasna, Gorj – România, 9 ani
PREMIUL SPECIAL „DECORAŢIE SPIRITUALĂ”, acordat de ACSRPP – Irina Ioana TACHE, Piteşti, Argeş – România, 9 ani
PREMIUL SPECIAL „COPILĂRII DESENATE“, acordat de ROMANIAN COMMUNITY OF WA INC. Australia şi ACSRPP – Abigail ECOBUTA, Perth, WA Australia, 6 ani, Sara BELBA, Timişoara, Timiş – România, 8 ani
PREMIUL SPECIAL „DE PROMOVARE”, acordat de SC ANBITAS SRL MOTRU – Roberta Ana-Maria PANDURU, Tismana, Gorj – România, 9 ani
PREMIUL SPECIAL „CONSTANTIN BRÂNCUŞI” – Silvana BĂLONIU, Motru, Gorj – România, 14 ani
PREMIUL SPECIAL „IOSIF KEBER” – Constantin-Dragoş BOGDAN, Târgu Jiu, Gorj – România, 7 ani
PREMIUL SPECIAL „FLORIN ISUF” – Luca Sebastian PIGUI, Târgu Jiu, Gorj – România, 12 ani
PREMIUL SPECIAL „CONSTANTIN BLENDEA” – Timeea Maria CHIŢULESCU, Motru, Gorj – România, 8 ani
PREMIUL SPECIAL „ALINA ROŞCA” – Daria OPRIŢA, Glogova, Gorj – România, 8 ani
PREMIUL SPECIAL „CORNELIU BABA” – Elena BĂLOI, Novaci, Gorj – România, 8 ani
PREMIUL SPECIAL „DUMITRU GHIAŢĂ” – Alexandru PUIU, Târgu Jiu, Gorj – România, 12 ani
PREMIUL SPECIAL „ARTE MICI” – Cristina ŞERBAN, Târgu Jiu, Gorj – România, 12 ani
PREMIUL SPECIAL „ROMÂNIA CENTENARĂ” – Eduard Andrei CHIŢULESCU, Motru, Gorj – România, 14 ani
PREMIUL SPECIAL „ION ŢUCULESCU” – Adelina AVRAMESCU, Târgu Jiu, Gorj – România, 13 ani
PREMIUL SPECIAL „MIHAIL DAN“ – Claudiu PĂNOIU, Târgu Jiu, Gorj – România, 12 ani
PREMIUL SPECIAL „VASILE BLENDEA” – Denisa LUCACI, Târgu Jiu, Gorj – România, 12 ani
PREMIUL SPECIAL „LUMINA DIN CULOARE” – Robert PRUNESCU, Târgu Jiu, Gorj – România, 12 ani
PREMIUL SPECIAL „ILUSTRAŢII GORJENEŞTI” – Valeria BĂLĂŞOIU, Târgu Jiu, Gorj – România, 11 ani
PREMIUL SPECIAL „PRIMA CULOARE PRIMARĂ” – Alin-Ionuţ GEANĂ, Târgu Jiu, Gorj – România, 12 ani
PREMIUL SPECIAL „ACT CREATOR” – Radu Petrişor TUFOI, Glogova, Gorj – România, 12 ani
PREMIUL SPECIAL „CROCHIURI GORJENEŞTI” – Alexandru GUŞATU, Târgu Jiu, Gorj – România, 12 ani
PREMIUL SPECIAL „ZBOR INFINIT”, – Patricia-Victoria MANOLESCU, Glogova, Gorj – România, 12 ani
M.S.

Loading...
Articole asemanatoare



Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

ECO JURNAL