Remiză pentru Pandurii

399

Pandurii și ASA Târgu Mureș au încheiat la egalitate, scor 0-0. Ardelenii au jucat peste o repriză în 10, după eliminarea lui Andre din minutul 43.

Pandurii a început meciul în forță, însă reușit lui Negruț din minutul 6 a fost anulată pe motiv de ofsaid. Tot gorjenii au rămas în atac, însă Negruț încă o dată și Surugiu nu au reușit să modifice scorul de pe tabelă. Prima mare ocazie a celor de la ASA i-a aparținut lui Emil Dică, după o jumătate de oră de joc, când a reluat pe lângă poartă, din apropierea punctului de la 11 metri.

Andre a văzut direct cartonașul roșu în minutul 43, când l-a lovit fără minge pe Surugiu. În cea de-a doua parte, gorjenii nu au forțat, în ciuda faptului că au avut un om în plus, iar meciul s-a încheiat cu un egal. (A.C.)