Remize în derbiurile de la minifotbal

641

Dream Team și Real Târgu Jiu au terminat la egalitate meciul din runda a cincea din Campionatul Județean de Minifotbal Dolce Vita. De remiza celor două a profitat liderul Minprest Rovinari care a trecut cu 3-0 de Marigab Turceni și s-a distanțat la cinci puncte în fruntea clasamentului. Echipa foștilor panduri Adrian Popescu, Cristian Popescu, Cristian Nicolăescu, Romeo Rădoi sau Florin Popete a trecut și peste hopul important din această etapă și are acum 15 puncte din tot atâtea posibile. Cristian Popescu este golgheterul la zi al campionatului. A marcat o dată contra celor de la Marigab și are 8 goluri înscrise în 5 etape. În cel mai tare meci al etapei, campioana Dream Team avea nevoie de victorie cu Real Târgu-Jiu pentru a ține aproape de lider. Real, un adversar foarte puternic, care la ora jocului era în fața celor de la Dream Team, pe locul 2. Campioana Gorjului, locul 4 la Campionatul Național din vară de la Alba Iulia, a deschis scorul și apoi a condus cu 3-1 cu 5 minute înainte de final. Real a avut însă forța să revină și a egalat în ultimul minut de joc. S-a terminat 3-3, rezultat care avantajează liderul Minprest.
Dream Team – Real Tg-Jiu 3-3 (la pauză: 2-1)
Goluri: Chiriac (min. 11), Ștefan (min. 20) și Tătaru (min. 25) / Negrea (min. 19), Fugaru (min. 35) și Răduțoiu (min. 39)
Dream: Adrian Preoteasa, Dragoș Milici (ambii portari) – Radu Dăianu, Ștefan Doldur, Ionuț Tătaru, Ion Al-Ioani, Bogdan Chiriac, Eduard Frățilescu, Mario Găman, Alin Țilivea și Alexandru Ștefan. Delegat: Bogdan Chiriac
Real: Dorin Hîrsu (portar) – Dragoș Fugaru, Cătălin Bucă, Cristian Negrea, Daniel Eremia, Răzvan Rusu, Ionuț Berca, Sorin Răduțoiu și Daniel Stana. Delegat: Dragoș Fugaru
PRIMARIA BÎLTENI 3 – 3 ISU GORJ
În Campionatul Primăriilor din Gorj a avut loc runda a treia. Cel mai tare meci al etapei s-a jucat între echipele din Turburea și Motru, două dintre pretendentele la titlul de campioană. Prima repriză le-a aparținut celor de la Turburea care au intrat în avantaj cu scorul de 3-1. Repriza secundă a fost controlată aproape în totalitate de cei de la Motru care au revenit în joc, au egalat la 3, și au fost aproape în câteva rânduri de victorie. S-a încheiat cu un punct pentru fiecare echipă, rezultat ce ajută Turburea să-și păstreze locul 1 în clasament.
Primăria Turburea – Primăria Motru 3-3 (la pauză: 3-1)
Goluri: Dumitru (min. 1), Ciobotaru (min. 5) și Marian (min. 20) / Cojocaru (min. 12 și 26) și Dudău (min. 22)
Turburea: Marius Daju (portar) – Adrian Voica, Ion Becheru, Luis Ciobotaru, Nicușor Vătuiu, Adrian Ciutureanu, Marian M., Claudiu Dumitru și Mădălin Fira Iancu. Delegat: Mădălin Fira Iancu
Motru: Cătălin Napu (portar) – Gheorghe Stoenac, Ionuț Gruia, Cosmin Pleșu, Nicușor Vasiluță, Florin Pampu, Sebastian Iacob, Sebastian Cojocaru, Daniel Manea, Cătălin Dudău, Sorin Resmeriță și Constantin Stanca. Delegat: Cosmin Pleșu
Arbitri: David Alberti și Cătălin Tudor