Remize pe linie

712

Nicio echipă din seria a IV-a a Ligii a 3-a nu a reușit să-și apropie victoria în runda cu numărul 4, astfel că și echipele gorjene s-au ales, fiecare, cu câte un punct.
Într-un meci extrem de interesant, aprig disputat la Târgu-Jiu, pe terenul sintetic din cadrul Complexului “Municipal”, Pandurii II a încheiat la egalitate, scor 1-1 (0-1), cu Minerul Motru. Gavrilescu a deschis scorul în minutul 10, iar micii panduri au alergat după egalare până spre finalul întâlnirii, Dodoi reușind golul remizei în minutul 82, cu un șut din afara careului, deviat de un adversar.
Tot cu un rezultat de 1-1 s-a întors și Știința Turceni din deplasarea de la Craiova, de la meciul cu Viitorul Municipal Craiova. Simcea a deschis scorul în ultimul minut al primei reprize, însă gazdele au egalat destul de devreme după reluare, în minutul 52, iar tabela nu s-a mai modificat până la final.