Rundă intermediară în liga secundă

Liga secundă se reia de astăzi, meciurile din etapa cu numărul 31 fiind programate şi miercuri, 23 aprilie. Pandurii Târgu Jiu va evolua din nou la Motru, cu Sportul Snagov. Sâmbătă, 28 aprilie, echipa noastră se va deplasa la Timişoara pentru duelul cu ASU. Din păcate, jocurile nu vor fi televizate.

Etapa 31
marţi, 24 aprilie, ora 17:00
UTA Arad – ASU Politehnica Timişoara – DigiSport 1
Academica Clinceni – FC Argeş – TelekomSport 1
miercuri, 25 aprilie, ora 11:00
CS Afumaţi – Luceafărul Oradea
CS Baloteşti – Ripensia Timişoara
miercuri, 25 aprilie, ora 17:00
Pandurii Târgu Jiu – Sportul Snagov
Dunărea Călăraşi – Foresta Suceava – TelekomSport 1
CS Mioveni – Dacia Unirea Brăila
Metaloglobus Bucureşti – Chindia Târgovişte – DigiSport 1
Olimpia Satu Mare – Ştiinţa Miroslava 0-3
FC Hermannstadt – ASA Târgu Mureş 3-0

Etapa 32
sâmbătă, 28 aprilie, ora 11:00
Sportul Snagov – Metaloglobus Bucureşti
Ripensia Timişoara – CS Afumaţi
Ştiinţa Miroslava – UTA Arad
Foresta Suceava – Olimpia Satu Mare 3-0
ASA Târgu Mureş – CS Baloteşti 0-3
sâmbătă, 28 aprilie, ora 12:00
Dacia Unirea Brăila – AFC Hermannstadt – TelekomSport 1
sâmbătă, 28 aprilie, ora 17:00
ASU Politehnica Timişoara – Pandurii Târgu Jiu
duminică, 29 aprilie, ora 11:00
Luceafărul Oradea – Dunărea Călăraşi – DigiSport 1
Chindia Târgovişte – Academica Clinceni – TelekomSport 1
luni, 30 aprilie, ora 15:00
FC Argeş – CS Mioveni – DigiSport 1

Clasament Liga 2 – după 30 de etape
1. Dunărea Călăraşi 74
2. AFC Hermannstadt 71
3. Chindia Târgovişte 61
4. FC Argeş 55
5. CS Afumaţi 52
6. FC Academica Clinceni 50
7. ASU Politehnica Timişoara 47
8. CS Mioveni 41
9. Sportul Snagov 40
10. Luceafărul Oradea 37
11. Ripensia Timişoara 36
12. UTA Arad 35
13. CS Baloteşti 34
14. Metaloglobus Bucureşti 33
15. Dacia Unirea Brăila 31
16. ASA Târgu Mureş 31
17. Pandurii Târgu Jiu 29
18. Ştiinţa Miroslava 28
19. Foresta Suceava 27
20. Olimpia Satu Mare -46
Cătălin Pasăre

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here