Cupa judeţeană: Au mai rămas 8!

538

Optimile de finală ale Cupei Judeţene au stabilit ultimele 8 echipe care se bat pentru trofeul pus la bătaie în fotbalul mic. Câştigătoarea finalei va avea drept de joc în Cupa României, cea mai veche competiţie autohtonă. Scorul acestei faze a fost reuşit de liderul din Liga a 4-a, Petrolul Bustuchin, care a trecut cu 8-0 de Știința Godinești.

AS Știința Flacăra Roșia de Amaradia 1 – 5 CS Vulturii Fărcășești

Jocurile din sferturile de finală se dispută, în sistem eliminatoriu, într-o singură manşă, pe terenul echipei de categorie inferioară sau mai slab clasată în campionatul precedent.
În situaţia în care după 90 de minute de joc rezultatul este egal, jocul se va prelungi cu 2 reprize a 15 minute fiecare, fără pauză între ele, dar cu o pauză de 5 minute până la prima repriză a prelungirilor. Dacă după reprizele de prelungire egalitatea se menţine, echipa învingătoare va fi stabilită prin executarea loviturilor de departajare.