“Cupa Porcului”, în faza eliminatorie

588

După 26 de jocuri în două zile, se cunosc echipele calificate în sferturile de finală ale “Cupei Porcului” în cele două ramuri ale competiției. În grupa A s-a consemnat o surpriză mare. Finalista de anul trecut, Știința Celei, a fost învinsă de Karma Târgu Jiu, scor 1-3 după un hat-trick marcat de Robert Croicu. Karma a câștigat și jocurile cu Primăria Rovinari și FC Purceii și s-a impus cu maxim de puncte. Știința Celei s-a calificat și ea de pe locul 2. Grupa B a fost dominată de campioana și deținătoarea trofeului, Dream Team. Echipa lui Bogdan Chiriac și Ion Cănăvoiu a învins Viitorul, Bîlteni și Real Târgu Jiu și a încheiat grupa cu 9 puncte. Real merge și ea mai departe cu 5 puncte, iar Primăria Bîlteni se califică de pe locul 3 cu 4 puncte. Vicecampioana Peppy Dolce Vita a dominat clar grupa C, în care a învins toți adversarii. A impresionat în special victoria cu Farmacia Victoria, 7-2. “Farmaciștii” s-au calificat și ei de pe locul 2 cu 5 puncte, iar de pe locul 3 merge în sferturi și echipa Economiștii, o prezență plină de energie în competiție.

4 Viitorul Târgu Jiu 3 0 0 3 2 21 -19 0
Notă: Real Târgu Jiu a câștigat un joc după executarea loviturilor de la 7 metri

CLASAMENT GRUPA C
1 Peppy Dolce Vita Tg-Jiu 3 3 0 0 17 3 14 9
2 Farmacia Victoria 3 1 1 1 17 15 2 5
3 Economiștii 3 1 1 1 27 11 16 4
4 Fox Hunters 3 0 0 3 4 36 -32 0
Notă: Farmacia Victoria a câștigat un joc după executarea loviturilor de la 7 metri
În Cupa Porcului a Primăriilor, Firmelor, Instituțiilor și Amatorilor de minifotbal s-au jucat meciurile contând pentru faza optimilor de finală. Au fost meciuri foarte disputate iar tabloul pentru sferturile de finală arată foarte interesant.

Rezultate optimi de finală, Cupa Porcului a Primăriilor, Firmelor, Instituțiilor și Amatorilor: