În derivă

807

Fotbalul gorjean la nivelul ligii a 3-a se află în suferință. O demonstrează și rezultatele etapei din weekend, când ambele reprezentante ale Gorjului au cedat pe teren propriu, deși au avut în față adversari din coada clasamentului.
Pandurii II Târgu Jiu a deschis scorul în meciul jucat vineri la Rovinari prin Mărgărit, în minutul 53, dar nu a reușit să păstreze avantajul luat. Cetate Deva a revenit pe final de meci, a egalat în minutul 70 prin Lintaru, iar cu opt minute înainte de final a dat lovitura de grație, Făgărășanu punctând pentru victoria echipei hunedorene.
Dezastrul a fost și mai mare la Motru, acolo unde echipa gorjeană a capotat în fața ultimei clasate. Cu doar un succes în acest sezon înaintea meciului cu Minerul, Millenium Giarmata a marcat de patru ori în poarta gorjenilor, de câte două ori pe repriză, și a plecat acasă cu un succes categoric, 0-4, un scor care spune foarte multe despre situația în care se află motrenii.

11. CS U Craiova II 16 5 3 8 17-20 18
12. Minerul Motru 17 4 6 7 9-25 18
13. Cetate Deva 16 4 5 7 16-22 17
14. ACSO Filiaşi 17 3 3 11 12-28 12
15. Millenium Giarmata 17 2 2 13 13-38 8