Sport

Liderul de la judeţ, fără paşi greşiţi în retur

 | 19 aprilie 2017, 00:00 | 0 comentarii | 

Internaţional Băleşti continuă să fie în fruntea clasamentului în Liga a 4-a. Formaţia antrenată de Dan Vasilică a adunat victorii pe linie în retur, mărindu-şi avansul la 3, respectiv 7 puncte, faţă de principalele urmăritoare. De altfel, formaţia  ce se află pe primul loc a bifat numai succese în 2017, spre deosebire de Gilortul Târgu Cărbunești şi Ştiinţa Turceni.

Semnatura eletronica CertDigital

Liga a 4-a, Etapa 22
Jiul Rovinari 2016 2 – 0 AS Stejari
Petrolul Stoina 0 – 5 Gilortul Târgu Cărbunești
Știința Turceni 4 – 1 Vulturii II Fărcășești
Energetica Tismana 1 – 4 Internațional Bălești
Viitorul Negomir 3 – 2 Minerul II Mătăsari
Petrolul Bustuchin 6 – 1 Parângul Bumbești-Jiu
Petrolul Ţicleni 2 – 0 Unirea Crușeț
Știința Hurezani 2 – 1 CS Novaci

Clasament – Liga a 4-a
1 Internațional Bălești 22 19 3 0 81-6 60p +27
2 Gilortul Târgu Cărbunești 22 18 3 1 72-21 57p +24
3 Știința Turceni 22 17 2 3 78-23 53p +20
4 Petrolul Ţicleni 22 11 6 5 55-47 39p +6
5 Petrolul Bustuchin 22 11 4 7 55-48 37p +4
6 Parângul Bumbești-Jiu 22 10 5 7 45-39 35p +2
7 Minerul II Mătăsari 22 9 3 10 35-37 30p -3
8 Știința Hurezani 21 8 4 9 41-61 28p -5
9 Vulturii II Fărcășești 22 7 6 9 51-55 27p -6
10 CS Novaci 22 8 3 11 33-48 27p -6
11 Energetica Tismana 22 7 5 10 46-41 26p -7
12 Unirea Crușeț 22 6 4 12 51-55 22p -11
13 Petrolul Stoina 22 5 3 14 26-81 18p -15
14 Jiul Rovinari 2016 22 3 7 12 24-53 16p -17
15 Viitorul Negomir 22 3 3 16 25-70 12p -21
16 AS Stejari 21 1 3 17 22-55 6p -24

Liga a 5-a, Etapa 27
Dumbrava Câlnic 3 – 2 Unirea Dragotești
Flacăra Roșia de Amaradia 3 – 0 Gilortul Bengești
Ştiinţa Peştişani 7 – 2 Viitorul Cătunele
Foresta Văgiulești 3 – 0 Progresul Bumbești-Pițic
Oltețul Alimpești 7 – 5 Știința Godinești
Ştiinţa Drăguţeşti 6 – 2 AS Aninoasa
Viitorul Brănești 1 – 2 Viitorul Plopșoru
Triumful Borăscu 4 – 2 Avântul Baia-de-Fier
Bradul Polovragi 3 – 0 AS Scoarța

Clasament – Liga a 5-a
1 Viitorul Plopșoru 25 21 2 2 100-31 65p +32
2 Triumful Borăscu 24 19 1 4 92-36 58p +22
3 Gilortul Bengești 24 16 0 8 53-34 48p +12
4 AS Scoarța 24 14 4 6 51-31 46p +13
5 Ştiinţa Drăguţeşti 24 14 3 7 78-49 45p +9
6 Avântul Baia-de-Fier 25 14 2 9 72-54 44p +5
7 Viitorul Brănești 24 13 1 10 82-56 40p +1
8 Viitorul Cătunele 24 12 3 9 76-62 39p +6
9 Flacăra Roșia de Amaradia 24 11 5 8 74-54 38p -1
10 Ştiinţa Peştişani 24 8 3 13 51-64 27p -9
11 Dumbrava Câlnic 24 9 0 15 55-89 27p -9
12 Unirea Dragotești 24 7 5 12 53-62 26p -7
13 AS Aninoasa 25 9 1 15 59-73 25p -11
14 Bradul Polovragi 24 8 0 16 50-75 24p -15
15 Oltețul Alimpești 24 7 1 16 47-87 22p -17
16 Foresta Văgiulești 23 6 2 15 46-101 20p -16
17 Progresul Bumbești-Pițic 25 6 2 17 45-102 20p -19
18 Știința Godinești 25 6 1 18 65-89 19p -14

Joi, se trage Cupa
Comisia de Competiții din cadrul AJF Gorj a anunţat că tragerea la sorți pentru sferturile de finală ale Cupei României, faza județeană, ediția 2016-2017, va avea loc joi, 20 aprilie 2017. Evenimentul se va desfăşura la sediul AJF Gorj, la ora 16.30, în prezența reprezentanților celor opt echipe calificate. Sferturile de finală se vor disputa într-o singură manșă, pe 26 aprilie 2017.
Formaţiile rămase în competiţie: Viitorul Negomir, Gilortul Târgu Cărbunești, Știința Turceni, Viitorul Plopșoru, Vulturii II Fărcășești, Flacăra Roșia de Amaradia, Internațional Bălești și Triumful Borăscu.
Cătălin Pasăre

Articole asemanatoare



Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

ECO JURNAL