Se cunoaşte campioana Firmelor!

400

Chiar dacă a fost învinsă în ultima partidă disputată, echipa Profi a câştigat Campionatul Firmelor și Instituțiilor Publice din Gorj la minifotbal. Engie s-a impus cu 7-5 în meciul din penultima rundă, dar succesul nu a fost suficient. Trei puncte despart cele două echipe în clasament cu o etapă înainte de final și pentru că în tur Profi s-a impus cu 7-4 în duelul direct, nu mai poate fi depășită indiferent de rezultatele viitoare. Succesul celor de la Profi garantează și echipei Carrefour prezența la turneul final al Cupei Firmelor și Instituțiilor Publice, deoarece formaţia a jucat finala Cupei Firmelor.
Rezultate etapa 13
CARREFOUR 3 – 0 IPJ GORJ
IJJ GORJ 12 – 3 MEDIA GORJ
MACOFIL 5 – 8 ARTEGO
PROFI 5 – 7 ENGIE

În Campionatul Județean de Minifotbal Dolce Vita, liderul Dream Team s-a impus cu 6-2 în fața celor de la Primăria Bîlteni. De asemenea, Peppy Dolce Vita a învins în meciul cu Minprest Rovinari, scor 8-2, și a profitat de eșecul celor de la ISU Gorj, 4-5 cu Primăria Rovinari, pentru a se detașa la 9 puncte de locul 3. În urma acestor rezultate, sunt şanse foarte mari ca Dream Team și Peppy Dolce Vita să reprezinte județul Gorj la Turneul Regional de la Drobeta Turnu Severin.