Shamsin, marcator pentru Liban

459

Selecționerul Libanului, muntenegreanul Miodrag Radulovic, a apelat la un jucător pe care Pandurii îl reneagă, Faiz Shamsin. În preliminariile Campionatului Mondial, zona asiatică, Faiz Shamsin a fost titular în naționala Libanului în meciul susținut în deplasare în compania reprezentativei statului Laos, a jucat până în minutul 79, iar în minutul 75 a marcat golul de 2-0, scor cu care s-a și încheiat partida. Libanu face parte dintr-o grupă în care mai joacă, pe lângă Laos, naționalele Koreei de Sud, Kuwaitului și Myanmarului.
Ca și Laurențiu Iorga, Faiz Shamsin nu se află printre jucătorii pe care Edi Iordănescu să se bazeze în noul sezon, asta deși libanezul cu cetățenie germană mai are contract cu Pandurii până în vara lui 2016.