Au pierdut meciul din Banat

395

Tinerii jucători de la Pandurii II au pierdut dramatic meciul disputat în deplasare cu CSM Lugoj, după ce au egalat de două ori după pauză. CSM Lugoj s-a impus cu scorul de 3-2 (0-0) în etapa a 12-a a Ligii a treia. Gazdele au deschis scorul prin Răzvan Rus cu un șut de la 14 metri, în vinclu, imediat după pauză, scorul fiind 1-0 în minutul 47. Pandurii II a egalat prin Marius Cioiu în minutul 57, după o incursiune în zona centrală, de unde s-a desprins ușor din marcaj și a driblat, înscriind după ce a scăpat singur cu portarul. După cinci minute gazdele de la Lugoj au preluat conducerea din nou, scor 2-1, prin Dan Silaghi-Perju care a înscris cu capul de la 7 metri după o lovitură liberă executată de Bozian de pe dreapta. Pandurii II a egalat în minutul 74 prin Roberto Dumitru care a şutat la vinclu de la 22 de metri, din poziție centrală, dintr-o lovitură liberă. În minutul 90+2 gazdele au reuşit victoria marcând din penalti după un fault în careu al lui Roberto Dumitru asupra lui Olariu.