Pandurii, în Liga 2

598

Pandurii Târgu Jiu a pierdut, scor 1-2, partida disputată duminică seară, în deplasare, cu FC Botoșani. În urma acestui eșec, coroborat cu celelate rezultate ale contracandidatelor din lupta pentru evitarea retrogradării, gruparea gorjeană a retrogadat în Liga 2.

Pandurii era singura echipă care depindea doar de rezultatele sale, însă echipa antrenată de Flavius Stoican a piedrut dramatic duelul cu FC Botoșani. Moldovenii au înscris prin Golofca în minutul 88, gorjenii au egalat în primul minut de prelungire, însă Fulop a îngropat „pandurii” cu golul din minutul 90+5.