Remiza cu Chiajna

392

Concordia Chiajna şi Pandurii Târgu Jiu au terminat la egalitate în ultimul meci din etapa a 11-a, scor 0-0, după o partidă cu multe ocazii importante.
Ţucudean a fost primul care l-a încercat pe Bălgrădean în minutul 3, dar şutul său de la 20 de metri a fost prins cu siguranţă de portarul ilfovenilor.
Bărboianu a răspuns şi el cu aceeaşi monedă, dar Lazar n-a avut probleme şi doar a privit balonul cum trece pe lângă poarta sa.
După 39 de minute, Bucurică a dat mari emoţii gorjenilor când a lovit bara transversală după un şut puternic, din unghi.
Imediat după pauză, ilfovenii au pornit cu aceeaşi poftă ofensivă, însă nici şutul puternic al lui Grădinaru de la 20 de metri nu l-a învins pe goalkeeper-ul Pandurilor.
Cu 5 minute înainte de final, Obodo a încasat al doilea cartonaş galben şi a fost trimis la vestiare.
Dupa aceasta partida, Pandurii sunt pe poziţia a 6-a, cu 16 puncte.