Una caldă, alta rece

508

În meciurile disputate în Liga a 3-a, echipele gorjene au avut rezultate diferite, dacă Minerul Motru a obținut primul succes, Pandurii 2 s-a întors învinsă din nou din deplasare.
Elevii lui Gabi Zahiu au trecut cu 3-1 (2-1) de Viitorul Municipal Craiova într-un meci disputat la Motru. Minerii au deschis scorul prin Nicoloff , dar Roșianu a egalat pentru doljeni. Până la pauză, motrenii au revenit în avantaj prin golul reușit de Andrițoiu, iar Fărcășanu a fost cel care, în partea a doua a meciului, a adus siguranța victoriei gorjenilor.
Echipa secundă a Pandurilor a încasat două goluri în prima repriză a meciului disputat la Arad cu UTA Bătrâna Doamnă, Gueye fiind cel care a deschis drumul gazdelor spre victorie. Pandurii 2 a forțat în partea a doua a partidei, Mărgărit a redus din handicap cu 10 minute înainte de final și putea obține un egal, însă Oiță a ratat o bună oportunitate în ultimele minute ale întâlnirii, iar scorul a rămas 2-1 (2-0) pentru arădeni.

Rezultatele etapei a III-a, Liga a 3-a, seria IV:
Mama Mia Becicherecu Mic – Vulturii Lugoj 2-0
Minerul Motru – Viitorul Municipal Craiova 3-1 Minerul Mehedinţi – Naţional Sebiş 0-0
Millenium Giarmata – ACSO Filiaşi 0-3
CS Ineu – FC Hunedoara 1-2
UTA Bătrâna Doamnă – Pandurii 2 Târgu Jiu 2-1