Victorie pentru Pandurii în amical

475

Pandurii Târgu Jiu a întâlnit pe terenul sintetic de la Rovinari echipa de Liga a III-a Cetate Deva. Meciul s-a încheiat cu scorul de 1-0 pentru Pandurii, golul fiind marcat în prima repriză de Gabriel Dodoi. Antrenorul Flavius Stoican a trimis în prima parte a meciului pe teren o echipă formată din jucători tineri dar şi fotbalişti care nu au evoluat titulari în meciul cu CSM Poli Iaşi: Daniel Popescu – Samson, Negrescu, Ene, Brînzan, Cioinac, Păcurar, Roberto Dumitru, Dănăricu, Pîrvulescu, Dodoi. În partea a doua a meciului au jucat: Laurenţiu Popescu – Avram, David, Tudor, Brînzan, Lică, Bîrlan, Bîrzan, Ivănică, D. Mazăre, Fotescu.
În repriza a doua ninsoarea a căzut continuu, meciul disputându-se până la final fără a se mai înscrie. (A.C.)