Victorie în ultimul minut pentru Energia Pandurii

480

Energia Pandurii Târgu Jiu s-a impus, nu fără emoții, la Suceava, echipa lui Liviu Andrieș ajungând la a patra victorie consecutivă în Liga Națională de Handbal masculin.
Cele două echipe au mers cap la cap până în minutul 20, moment în care Energia a început să se detașeze și să câștige prima repriză la o diferență confortabilă, scor 12-16. Repriza secundă ar fi trebuit să fie una în care gorjenii să-și mărească avantajul și să obțină victoria fără emoții, însă nu s-a întâmplat deloc așa. Gazdele au reușit să egaleze în minutul 54, scor 23-23, și chiar să preia conducerea în minutul 57, când tabela indica 24-23. În ultimul minut Energia a intrat cu un gol avans, 24-25, dar sucevenii au egalat. Trupa lui Andrieș a găsit însă resurse pentru un nou atac finalizat cu gol, iar Energia a câștigat cu 25-26.