Bogoi: “Se resimte oboseala”

474

Pandurii Târgu Jiu a trecut greu de CSO Filiaşi în cel de-al treilea amical al iernii, mai ales dacă ţinem cont că echipa doljeană a disputat primul meci de verificare după un cantonament efectuat la Băile Herculane. Gorjenii s-au impus cu 1-0, însă antrenorul Adrian Bogoi a subliniat că rezultatele nu sunt foarte importante în această perioadă. Mai mult, tehnicianul Pandurilor a fost mulţumit de atitudinea băieţilor săi, declarând că au răspuns bine după antrenamentele solicitante. În total au evoluat în acest joc 21 de fotbalişti printre care şi 3 dintre juniorii clubului care se pregătesc cu echipa mare. “A fost un meci bun de pregătire în care am folosit două echipe. Un prim unsprezece mulţumitor cu o primă repriză destul de bună în care am şi marcat un gol şi am avut mai multe ocazii, iar în repriza a doua am dat posibilitatea tuturor celor care fac parte din lotul nostru să joace, chiar şi juniorilor care se pregătesc cu noi. În concluzie, a fost un test foarte bun mai ales că venim după un program mai încărcat de pregătire cu câte două antrenamente pe zi. A fost o perioadă de acumulare şi se resimte o anumită oboseală. Mai avem trei zile din acest cantonament de pregătire centralizată şi ceea ce ne interesează cel mai mult e aspectul fizic şi să nu avem accidentări în lot”, a spus Bogoi. Pandurii va mai evolua în cel puţin 3 amicale până la reluarea ligii secunde.