Participare numeroasă la Cupa White Wolf

Ediția din acest an a competiției Cupa White Wolf s-a desfășurat pe data de 29 aprilie. Nu mai puțin de 76 de persoane au fost prezente la eveniment, dintre care organizatori 12 și 64 concurenți. Competiția a fost condusă de Gabriel Dan Chiriac, președinte Montan Club White Wolf și Dan Vasilescu, presedintele de onoare al clubului.

La sfârșitul săptămânii trecute, în zona localității Baia de Fier, s-a desfășurat o nouă ediție a competiției Cupa White Wolf. Probele desfăşurate în zona Baia de Fier au avut drept scop: dezvoltarea spiritului de solidaritate şi fair-play, a abilităţilor de orientare, autocontrol şi adaptare la situaţii diverse; oferirea unor oportunităţi de petrecere a timpului liber prin implicarea tinerilor în acţiuni eco-sportive; atragerea unui număr cât mai mare de persoane în acţiuni cu caracter sportiv-cultural-ecologic. Organizatori au fost: Montan Club White Wolf, Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Gorj, Asociația Județeană Sportul Pentru Toți Târgu-Jiu şi Federaţia Română Sportul Pentru Toţi.

Pentru fiecare probă: escaladă naturală, orientare sportivă și alergare montană, s-a întocmit clasament individual (masculin – feminin / – 15 ani; 15 – 19 ani; + 19 ani).
Clasamentul general al Cupei Montane White Wolf a fost dat pentru fiecare categorie, de suma rezultatelor obținute de fiecare participant, în cele trei probe de concurs.
M.S.

Orientare Sportivă – Feminin / – 15 ani
CONCURENT LOC
FILIGEAN IVANA 1
FLONDOR ANDRA VASILICA 2
IONASCU ANDREEA MARIA 3
Orientare Sportivă – Feminin / 15 – 19 ani
CONCURENT LOC
STEFAN ANDREEA IULIA 1
OLARU ANTONIA CRISTINA 2
TOADER STEFANIA CRISTIANA 3
Orientare Sportivă – Feminin / + 19 ani
CONCURENT LOC
BORDANC IRINA 1
CIOVEI MARIA MIHAELA 2
BORDEI ANDREEA 3
Orientare Sportivă – Masculin / – 15 ani
CONCURENT LOC
FLONDOR LUCIAN 1
BOLOZAN GABRIEL ALEXANDRU 2
COCONETU ROBERT 3
Orientare Sportivă – Masculin / 15 – 19 ani
CONCURENT LOC
BREAZU FLORIN ALIN 3
FLONDOR CTIN ALEXANDRU 1
EFTENOIU ANTONIUS 2
Orientare Sportivă – Masculin / + 19 ani
CONCURENT LOC
SURLEA CLAUDIU AURELIAN 1
ORZAN RADU 2
COLTESCU MANUEL 3
Escaladă Naturală – Feminin / – 15 ani
CONCURENT LOC
FLONDOR ANDRA VASILICA 1
MALAIANU ANAMARIA 2
FILIGEAN IVANA 3
Escaladă Naturală – Feminin / 15 – 19 ani
CONCURENT LOC
COCOSI MIRUNA MARIA 1
OLARU ANTONIA CRISTINA 2
TOADER STEFANIA CRISTIANA 3
Escaladă Naturală – Feminin / + 19 ani
CONCURENT LOC
BALTOI ADELA PAULINA 1
BORDANC IRINA 2
UDREA DORIANA RAMONA 3
Escaladă Naturală – Masculin / – 15 ani
CONCURENT LOC
BOLOZAN MIHAIL ANDREI 1
BOLOZAN GABRIEL ALEXANDRU 2
TOMOIU DAVID STEFAN 3
Escaladă Naturală – Masculin / 15 – 19 ani
CONCURENT LOC
BRAN RAZVAN GABRIEL 1
FLONDOR CTIN ALEXANDRU 2
NICULETE ANDREI 3
Escaladă Naturală – Masculin / + 19 ani
CONCURENT LOC
CUTULIGA DUMITRU MARIAN 1
DOROGHITOIU DANIEL 2
SURLEA CLAUDIU AURELIAN 3
Alergare Montană – Feminin / – 15 ani
CONCURENT LOC
MALAIANU ANAMARIA 1
Alergare Montană – Feminin / 15 – 20 ani
CONCURENT LOC
POPESCU ALEXANDRA 1
STEFAN ANDREEA IULIA 2
OLARU ANTONIA CRISTINA 3
Alergare Montană – Feminin / + 19 ani
CONCURENT LOC
BALTOI ADELA PAULINA 1
CIOVEI MARIA MIHAELA 2
UDREA DORIANA RAMONA 3
Alergare Montană – Masculin / – 15 ani
CONCURENT LOC
BOLOZAN GABRIEL ALEXANDRU 1
BOLOZAN MIHAIL ANDREI 2
FLONDOR LUCIAN 3
Alergare Montană – Masculin / 15 – 19 ani
CONCURENT LOC
BICA IONUT EUGENIU 1
FLONDOR C-TIN. ALEXANDRU 2
LAPADAT ALEXANDRU NARCIS 3
Alergare Montană – Masculin / + 19 ani
CONCURENT LOC
PISCU PETRE MADALIN 1
COLTESCU MANUEL 2
SURLEA CLAUDIU AURELIAN 3
CLASAMENT GENERAL FEMININ / – 15 ani
CONCURENT GENERAL
PCT LOC
MALAIANU ANAMARIA 535 1
FLONDOR ANDRA VASILICA 380 2
FILIGEAN IVANA 365 3
CLASAMENT GENERAL FEMININ / 15 – 19 ani
CONCURENT GENERAL
PCT LOC
OLARU ANTONIA CRISTINA 525 1
STEFAN ANDREEA IULIA 525 2
COCOSI MIRUNA MARIA 355 3
CLASAMENT GENERAL FEMININ / + 19 ani
CONCURENT GENERAL
PCT LOC
BALTOI ADELA PAULINA 555 1
BORDANC IRINA 535 2
CIOVEI MARIA MIHAELA 515 3
CLASAMENT GENERAL MASCULIN / – 15 ani
CONCURENT GENERAL
PCT LOC
BOLOZAN GABRIEL ALEXANDRU 560 1
BOLOZAN MIHAIL ANDREI 535 2
FLONDOR LUCIAN 515 3
CLASAMENT GENERAL MASCULIN / 15 – 19 ani
CONCURENT GENERAL
PCT LOC
FLONDOR CTIN ALEXANDRU 560 1
EFTENOIU ANTONIUS 490 2
BICA IONUT EUGENIU 480 3
CLASAMENT GENERAL MASCULIN / + 19 ani
CONCURENT GENERAL
PCT LOC
SURLEA CLAUDIU AURELIAN 530 1
PISCU PETRE MADALIN 500 2
ORZAN RADU 485 3
Tir – Feminin / – 15 ani
CONCURENT LOC
FLONDOR ANDRA VASILICA 1
DOICARU STEFANIA 2
Tir – Feminin / 15 – 19 ani
CONCURENT LOC
STANESCU ADNANA ELENA 1
COCOSI MIRUNA MARIA 2
POPESCU ALEXANDRA 3
Tir – Feminin / + 19 ani
CONCURENT LOC
BORDEI ANDREEA 1
BORDANC IRINA 2
VELICAN VALENTINA 3
Tir – Masculin / – 15 ani
CONCURENT LOC
MICULETE VICTOR 1
CARIGA ILIE CRISTIAN 2
BOLOZAN MIHAIL ANDREI 2
BOLOZAN GABRIEL ALEXANDRU 3
Tir – Masculin / 15 – 19 ani
CONCURENT LOC
BICA IONUT EUGENIU 1
FLONDOR C-TIN. ALEXANDRU 2
DRAGOMIR STEFAN DANIEL 3
Tir – Masculin / + 19 ani
CONCURENT LOC
PETRIA GABRIEL 1
DAVID SORIN 2
ALMASI NICOLAE 3

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here