Un nou eșec pentru Pandurii

311
CONCORDIA CHIAJNA - VIITORUL CONSTANTA 1-2, CAMPIONAT 2016-2017, ETAPA 20, RETUR, SEZON REGULAT, 12.12.2016, STADION CONCORDIA

Pandurii Târgu Jiu a pierdut meciul de pe teren propriu, de la Severin, în fața Concordiei Chiajna, scor 0-1, în fața a doar 19 spectatori plătitori de bilet. Bălgrădean a dat încredere apărării ilfovene încă din minutul 7, când a scos mingea șutată sub transversală de Stana.

Băieții lui Dan Alexa au înscris unicul gol al partidei în minutul 42. Stanca l-a blocat pe Răducanu la marginea careului de 16 metri, mingea a ajuns la Raul Costin, iar acesta a trimis peste portarul și apărarea gorjenilor. Ilfovenii puteau majora diferența în minutul 53, dar Herea n-a reușit să-l învingă pe Stanca, deși rămăsese singur cu portarul Pandurilor.

După această partidă, Pandurii ocupă locul 12, după Chiajna, cu 19 puncte. (A.C.)