Un pandur, gol pentru naționala U18 a României

421

Naționala U18 a României și-a început cu dreptul turneul de pregătire din Israel, reușind să învingă, astăzi, selecționata similară a Israelului, scor 5-2.

Micii „tricolori” au intrat la pauză cu un avantaj minim, scor 1-0, grație golului reușit de Alexandru Mațan în minutul 45. Tot Mațan a marcat și în repriza secundă, reușind „dubla” în minutul 76. Pe lista marcatorilor și-au mai trecut numele Alin Sîntean (ACS Poli), Robert Moldoveanu(FC Brașov, împrumutat de la Dinamo) și Yasin Hamed (Pandurii).

Evidențiatul meciului a fost Alexandru Mățan, de departe cel mai bun jucător de pe teren, tânărul fotbalist al Viitorului reușind o „dublă”. Joi, cele două naționale vor mai disputa încă o partidă amicală. (A.C.)