Casă cuprinsă de flăcări, la Suseni. Cauza, coșul de fum neizolat

284

Acoperișul unei anexe din gospodăria unei familii din comuna Runcu, satul Suseni, a ars aseară, în jurul orei 11. Pericolul era ca incendiul să se propage, însă pompierii au reușit să-l lichideze.
”La fața locului s-au deplasat două autospeciale de lucru cu apă și spumă din cadrul Detașamentului de Pompieri Tg-Jiu, echipajele de intervenție constatând că incendiul se manifesta violent la anexă cu posibilitate de propagare.
Colegii noștri au intervenit pentru localizarea și lichidarea incendiului în limitele găsite, fiind salvate imobilele din imediata apropiere.
Din fericire, nu au fost înregistrate victime. A ars acoperișul construcției pe o suprafață de aproximativ 35 mp, iar cauza probabilă de producere a incendiului este un coș de fum neizolat corespunzător față de materiale combustibile”, a informat în această dimineață ISU Gorj.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.