O elevă a Colegiului Național „Spiru Haret” din Târgu Jiu a obținut un rezultat de excepție la Olimpiada Națională de Limbi Romanice – Limba Italiană, desfășurată recent la Bacău.
Oana-Alessia Chele a reușit să se claseze pe podium, obținând premiul al III-lea, o performanță care confirmă pasiunea, munca și seriozitatea cu care a abordat studiul limbii italiene.
„Colegiul Național „Spiru Haret” felicită elevele care au participat la Olimpiada Națională de Limbi Romanice – Italiană, desfășurată la Bacău în perioada 26-30 aprilie 2025!

Felicitări speciale pentru Chele Oana-Alessia, care a obținut premiul al III-lea, confirmând pasiunea și munca sa în studiul limbii italiene.
Mulțumim cadrelor didactice pentru sprijinul oferit! La „Spiru Haret”, performanța este mereu apreciată!”, a transmis unitatea de învățământ.









































