„Tărâmul bucuriei și al faptelor bune” revine la Țicleni

152

Primăria Orașului Țicleni și Casa de Cultură lansează mâine, 30 iulie 2025, prima activitate din cadrul proiectului „Tărâmul bucuriei și al faptelor bune – Educație pentru viață și sănătate!”, ajuns anul acesta la ediția a V-a.

Evenimentul va avea loc în Parcul Casei de Cultură din Țicleni, între orele 10:00 și 12:00, și este dedicat în special copiilor din localitate, care pot participa gratuit, însoțiți sau nu de adulți.

Proiectul are un pronunțat caracter cultural-educațional și urmărește crearea unui cadru interactiv și inovator, menit să dezvolte abilități, atitudini pozitive și spirit de echipă. Organizatorii promit activități atractive și utile, gândite pentru a încuraja implicarea și învățarea prin joc, colaborare și experiențe directe.

Înscrierile pentru copii se vor face chiar în cadrul acestei prime activități, iar participarea este deschisă tuturor celor interesați.

„Vino să descoperim împreună tot ce am pregătit în cadrul proiectului pentru tine și comunitate!”, este mesajul transmis de echipa organizatoare, care încurajează prezența copiilor și a familiilor lor la un eveniment dedicat educației pentru viață, sănătate și bună dispoziție.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.