23.2 C
Târgu Jiu
miercuri, 24 iunie 2026

Două secții ale Spitalului Județean, complet renovate

5

Lucrările de reabilitare și modernizare ale Secțiilor ORL și Oftalmologie din cadrul Spitalului Județean de Urgență Târgu Jiu au fost finalizate și recepționate în data de 22 iunie 2026.

Investiția a vizat modernizarea spațiilor destinate atât pacienților, cât și personalului medical, cele două secții beneficiind acum de condiții îmbunătățite pentru desfășurarea actului medical. Noile amenajări oferă un mediu mai sigur, mai curat și adaptat cerințelor actuale din sistemul sanitar.

„Continuăm să investim în infrastructura medicală a județului Gorj, deoarece fiecare proiect finalizat înseamnă servicii medicale mai bune, condiții moderne de tratament și mai mult confort pentru pacienți. Sănătatea rămâne una dintre prioritățile Consiliului Județean Gorj”, a declarat Cosmin Popescu, președintele Consiliului Județean Gorj.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.