Tichete-cadou pentru vârstnicii din Bâlteni

477

Începând de astăzi, Primăria Comunei Bâlteni va distribui tichetele sociale în valoare de 100 de lei pentru persoanele vârstnice din localitate.

Acestea se acordă cu ocazia Zilei Internaționale a Persoanelor Vârstnice. De tichetele alocate de Primăria Bâlteni vor beneficia bărbații cu vârsta implinită de 65 de ani, respectiv femeile care au împlinit 63 de ani.
”La mulți ani tuturor vârstnicilor noștri! Vă prețuim, vă respectăm și vă mulțumim, pentru ceea ce ați fost și sunteți, pentru ceea ce am devenit noi astăzi! Multă sănătate și numai bucurii alături de cei dragi! În semn de recunoștință și apreciere, Primăria Comunei Bâlteni va acorda și în acest an tichete sociale persoanelor vârstnice, cu o valoare nominală de 100 lei/tichet. Distribuirea tichetelor se va face la domiciliu, cum s-a procedat și anul trecut. De astăzi urmează să mergem în teren, din casă în casă și din ușă în ușă, pentru ca dânșii să nu mai fie nevoiți să se deplaseze la primărie. Ulterior, pe aceia care nu îi vom găsi acasă îi vom aștepta să le oferim aceste tichete la sediul administrației locale”, a declarat Marius Popescu, primarul ales al comunei Bâlteni.
Circa 1.200 de femei și bărbați de la nivelul întregii comune vor intra în posesia unui tichet-cadou.
Izabella Molnar

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.