Bărbat în stare de ebrietate, ridicat de pe stradă de polițiștii locali din Târgu Jiu

268

Un echipaj al Poliției Locale a Municipiului Târgu Jiu a intervenit în dimineața zilei de vineri, 11 iulie, pentru a gestiona situația unui bărbat aflat în stare avansată de ebrietate, descoperit pe domeniul public.

Incidentul s-a petrecut într-o zonă circulată a orașului. Polițiștii locali au solicitat sprijinul unui echipaj al Serviciului Județean de Ambulanță Gorj, care a intervenit prompt pentru evaluarea stării de sănătate a individului.

Din câte se pare, bărbatul este cunoscut cu antecedente și client frecvent al acestui tip de intervenții, fiind identificat drept persoană fără adăpost. Aproape zilnic, individul este găsit în stare de ebrietate prin diverse locuri din Târgu Jiu.

Autoritățile fac apel la cetățeni să sesizeze astfel de cazuri pentru a preveni eventualele incidente și pentru a proteja siguranța publică.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.