Trei profesori de la Colegiul Național „Spiru Haret” Târgu Jiu au participat, în perioada 26 aprilie – 1 mai 2026, la un curs de formare desfășurat în Portugalia, intitulat „AI for Innovative Teaching: Writing, Video, Audio”, derulat în cadrul proiectului de Acreditare Erasmus+.
Cursul a vizat dezvoltarea competențelor digitale și pedagogice prin utilizarea instrumentelor de inteligență artificială în procesul de predare. Activitățile au inclus aplicații practice pentru realizarea de conținut scris, video și audio pentru mediul educațional
„Această mobilitate reprezintă un pas important în demersul instituției noastre de a integra tehnologiile moderne în actul didactic și de a alinia practicile educaționale la standardele europene”, au anunțat reprezentanții unității de învățământ.































Daca plimbarile nu sunt pe banii lor sunt binevenite,sa nu credeti ca au devenit mai competenti.