10.7 C
Târgu Jiu
sâmbătă, 14 februarie 2026

Spectacol de muzică și drone la Târgu Jiu

7

Autoritățile locale din Târgu Jiu organizează joi, 19 februarie, de la ora 19:00, un spectacol special cu muzică și drone în Parcul Coloanei Infinitului, dedicat împlinirii a 150 de ani de la nașterea marelui sculptor Constantin Brâncuși.

„Vă așteptăm la un spectacol cu muzică și drone joi, 19 februarie, începând cu ora 19:00, în Parcul Coloanei Infinitului. Este un eveniment dedicat împlinirii a 150 de ani de la nașterea marelui Constantin Brâncuși, moment marcat printr-o frumoasă colaborare cu unitățile de învățământ din Târgu Jiu, Centrul de Cercetare, Documentare și Promovare „Constantin Brâncuși”, Consiliul Elevilor Gorj și Liga Studenților din Universitatea „Constantin Brâncuși”.

Programul serii va include un spectacol inedit ce îmbină armonia muzicii cu dinamismul tehnologiei dronelor.

Ne întâlnim sub privirea Coloanei Infinitului pentru a celebra împreună cei 150 de ani de la nașterea Titanului din Hobița!”, a anunțat primarul municipiului Târgu Jiu, Marcel Romanescu.

 

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.