7.4 C
Târgu Jiu
luni, 23 februarie 2026

Mesaje emoționante pentru medicii și asistentele de la Spitalul Județean

200

La început de an, mai multe proaspete mămici din Gorj și-au exprimat recunoștința față de personalul Secției Obstetrică-Ginecologie de la Spitalul Județean de Urgență Târgu Jiu.

Luiza Maria A. a povestit că nașterea ei prin cezariană a fost „excepțională”, apreciind răbdarea și calmul personalului: „Puteam pune aceeași întrebare de 10 ori și îți răspundeau mereu cu calm. Am avut o experiență super, exact ca și acum 6 ani! Doctorii și asistentele la fel, niște persoane super amabile, orice nelămurire ai, îți vor explica detaliat și cu mult calm.  Mereu te întreabă dacă ai nevoie de ajutor sau de ceva calmante. Pe scurt, a fost o experiență super! Și dacă ar mai fi să nasc odată, tot Târgu Jiu aș alege! Am născut cu domnul doctor Adrian Tetileanu și doamna doctor Dana Utupanu prin cezariană, ambii niște oameni de nota 2000!”.

O altă mămică, care a născut în noiembrie 2025, a mărturisit că a fost surprinsă plăcut de experiență, mai ales după ce anterior născuse în Germania: „Îmi era tare teamă de spitalele din România… Dar nu este atât de rău precum zic alții”.

Raluca, care a născut în septembrie 2025, a adăugat: „Personalul a fost foarte amabil, veneau mereu să întrebe dacă am nevoie de calmante. A fost curat și liniște! Dacă ar fi să mai nasc odată, tot aici aș alege. Am născut cu domnul doctor Tetileanu și totul a fost minunat”.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.